Проект “Творче читання”

“Творче читання” - це літературно-мистецький проект, котрий відбувався у 2010-2011 роках і мав на меті популяризувати читання поміж дітей та підлітків.

Головною ціллю “Творчого читання” було виховати покоління українців, які вважають, що читання художньої літератури це цікаве та захоплююче заняття.

Основними заходами проекту були майстер-класи з книжкової ілюстрації за мотивами літературних творів.

Майстер-класи відбувалисяу книгарні “Є” у Львові та у Тернополі, у Центральній дитячій бібліотеці та у бібліотеці № 13 міста Львова, у Палаці Мистецтв у Львові, у Дитячій Школі Народних Мистецтв міста Львова, у Музеї Книги та Друкарства у Києві. Майстер-класи “Творче читання” обговорювали та згадували на Львівському телебаченні у програмі “Вже ранок”, на Всеукраїнському з’їзді бібліотекарів у Києві (в рамках проекту “Ключ”), на фестивалях “Штурмові загони Ґутенберга” та “Азбукове Королівство Магів і Янголів” у Києві, а також на “Форумі Видавців” у Львові.

Майстер-класи вигадували та проводили:

координатор проекту, письменник:
Галина Павлишин;

художники-ілюстратори, живописці, графіки:
Вікторія Ковальчук, Світлана Чернишева, Ната Юр, Алла Галімурка, Володимир Стецькович, Юлія Кустміда, Світлана Балух, Павло Гвоздецький, Ярина Дубас, Олена Андронатій, Наталія Корешняк, Анна Мальцева, Олена Микула, Ірина Гетьман, Устина Куцина та інші;

письменники та поети:
Мар’яна Савка, Галина Крук, Наталія Малетич, Зоряна Живка, Богдан Кріль, Надія Репета, Катерина Єгорушкіна та інші;

мистецтвознавці та літературознавці:
Уляна Баран, Галина Листвак, Андрій Павлишин, Олена Піга, Галина Труш.

Загалом протягом двох років відбулося понад 30 майстер-класів. Учасники майстер-класів (діти віком від 6 до 12 років) створили десятки, а навіть сотні, ілюстрацій, листівок, малюнків за мотивами художніх літературних творів, а також дві книги художника (книги зроблені вручну, починаючи від ілюстрацій і закінчуючи обкладинкою).

Важливим набутком проекту є те, що починаючи з 2011 року майстер-класи з книжкової ілюстрації стали популярною формою проведення презентацій дитячих книг в Україні.

Партнери проекту:
книгарня “Є”, клуб “Гілель”, ЦДБ, ЛТБ, Видавництво Старого Лева, видавництво Грані-Т, видавництво “Братське”
Більше інформації. : www.fabula.org.ua/читання/