Читацький клуб “КОЛО КНИЖКИ”

"КОЛО КНИЖКИ" відновлює свою діяльність у Книгарні-Є Львів. : щосереди (з 7 жовтня) о 18.00.

Запрошуємо на щотижневі зустрічі для підлітків.

“КОЛО КНИЖКИ” у Книгарні "Є" відбувається з ідеї та ініціативи Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва в рамках соціо-культурного проекту "Вся Україна Читає Дітям".
Ідея залучення підлітків до дискурсу про літературу виникла в результаті обговорення та проведеного опитування підлітками серед підлітків.

Від початку 2015 р. зустрічі були організовані Мирославом Вовком (тоді випускником гімнації, на сьогодні - студентом Києво-Могилянської Академії) у співпраці із Анастасією Левковою (арт-менеджером "Книгарні "Є" у Львові) .

Після канікул координування проекту у Львові разом із Анастасією Левковою перебирає на себе Олександр Поліщук (пластун, учень старших класів та друг Мирослава Вовка).

Читання та обговорення улюблених книжок для сучасних підлітків серед підлітків відбуватимуться щосереди (з 7 жовтня) о 18.00 

7 жовтня, на першому в новому сезоні "КОЛІ" будемо обговорюти книжки, прочитані влітку й опубліковані влітку. Акцент — на книжці французького автора Шарля Данціга “Навіщо читати” (Видавництво Анетти Антоненко). Обкладинка похмура, назва дидактична, але при цьому книжка дуже навіть кумедна, чого тільки варті деякі назви есеїв: “Читати лише з любові”, “Читати задля ненависті”, “Читати, щоб собі суперечити”, “Читати задля форми”, “Читати задля здоров'я, ох-ох”, “Читати задля чесноти, ах-ах”, “Небезпечність читання”, “Читати, щоб виявити те, чого письменник не сказав”, “Читати, щоб помолодшати” тощо. Словом, буде нагода поговорити про те, навіщо ми витрачаємо свій час на "многа букаф" під палітурками.
Також на першій зустрічі разом з'ясуємо, які книжки бажаємо обговорювати на “Колі книжки” в найближчі місяці.
З Уляна Баран, Olexandr Polischuk та іншими.

Оголошення про зустрічі будуть розміщені на нашому сайті (Читацький клуб “КОЛО КНИЖКИ”).

“КОЛО КНИЖКИ” — це щотижневі зустрічі для підлітків у книгарні “Є” м.Львова, на яких обговорюємо книжки. Ці заходи проводимо з ініціативи та у співпраці з Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва та організацією “Пласт”.

До “Кола книжки” я вважала, що підлітки — це аудиторія, яку найважче залучити до заходів, тим більше зважаючи на те, що старшокласники (особливо одинадцятикласники), як правило, зайняті навчанням і підготовкою до іспитів. Проте виявилося, що охочих розмовляти про книжки та про читання як таке є досить. Є немало старших школярів, які дуже люблять читати, і їм важливо обговорювати прочитане, важливо чути думку як своїх ровесників, так і старших за них людей про певні книжки й загалом про життя (на кожному заході, обговорюючи книжку, маємо нагоду поговорити також про загальні речі, поміркувати над питаннями, які хвилюють людей у такому віці).

На початку кожного заходу кожен присутній коротко говорить про книжку, яку читає в цей період, або ж просто про книжку, яка подобається і яку він рекомендує прочитати іншим, пояснює, чому саме йому подобається та чи інша книжка. Далі хтось із організаторів або з учасників представляє книжку, обумовлену заздалегідь — розповідає про автора, про сам твір, часто з візуальними матеріалами — з фото або відео, які показуємо на екрані.

Обов'язкий елемент заходу — це обговорення певних питань, які ставить присутнім доповідач. Часто це питання філософські, на які немає однозначної відповіді. Заохочуємо кожного присутнього висловитися на цю тему, поміркувати над поставленим питанням. Помічала, що дуже часто й дорослі зацікавлюються “Колом книжки” й або цілеспрямовано приходять і хочуть брати участь у розмові (організатори їм це дозволяють, але намагаються модерувати так, щоб дорослі не займали всього “ефіру”, адже захід усе ж таки для підлітків; утім, часто буває дуже цікаво послухати думку або певні факти, які наводять присутні дорослі), або стають позаду і просто слухають.

Час від часу ми проводимо заходи за участі автора, якщо він присутній у цьому часі та просторі (так, письменниця Галина Рис була вела захід, на якому обговорювали її книжку “Намалюй мене пташкою”).

Дуже помітно, що “Коло книжки” заохочує дітей читати, пізнавати щось нове і не просто необдумано поглинати книжки, а співвідносити прочитане з реальним життям.

Анастасія Левкова,
арт-менеджер львівської книгарні “Є”