Олена Андронатій про Центр

Голова Ради Молодіжного Центру «Гілель» (Львів)

Наше знайомство із Центром дослідження дитячої та юнацької літератури розпочалось ще у 2011 році. Тоді вже перша зустріч переросла у спільні проекти, а згодом у міцну дружбу.

Разом із Галиною Рис (Павлишин) ми проводили творчі читання із дітьми, різномовні читання, присвячені Бруно Шульцу у Львові, виїзні читання у Тернополі, семінари, тощо.

Найновіший спільний проект «Коло книжки», який було ініційовано у рамках великого започаткування «Вся Україна читає дітям».

Оскільки вже багато років ми існуємо у тісній співпраці, й про діяльність Центру знаємо із середини, хотілось би підкреслити усю неоціненну роботу, яку провадить Уляна Баран та її помічники. У Центрі не тільки зустрічаються та обмінюються досвідом науковці, це площадка для практиків, для тих, кому болить сучасна ситуація із дитячою та юнацькою літературою, для тих, кому важливе якісне друковане слово.

Це творчий простір, який об’єднав науковців, вчителів, батьків та головну людину, заради якої працюють усі, дитину. Дитина у цьому просторі не безмовний спостерігач, якому нав’язують думку, дитина сама свідомий учасник процесу відбору й обговорення літератури. Щотижня у Книгарні Є у проекті «Коло Книжки» ми можемо бачити молодь, яка не залишилась осторонь книги, але дружить із нею й може ґрунтовно пояснити та розповісти, чому їй подобається чи не подобається певна література.

З моєї точки зору – це найважливіше досягнення Центру: співпрацювати на рівних із підлітками, дослухатися до їхньої думки й ретранслювати в дорослий світ сприйняття тих, заради кого працює Центр.