Відгуки

Тетяна Щербаченко

Українська дитяча письменниця, літературний критик

Головний редактор першого українського універсального інформаційного ресурсу про видання для дітей та юнацтва «BaraBooka. Простір української дитячої книги»

Член Асоціації українських письменників та Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва»

"Центр - одна з перших українських "пташок" на ниві популяризації дитячої книжки та читання.
читати далі

Мар’яна Шаповал

Доктор філологічних наук

Доцент кафедри теорії літератури, компаративістики і літературної творчості Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Наукове осмислення дитячої літератури нині є нагальною потребою, і на мій погляд, не лише літературознавчою, а більше суспільною і культурною потребою, бо таке осмислення певною мірою має компенсувати слабку і принагідну критику дитячої літератури.
читати далі

Галина Ткачук

Дослідниця літератури для дітей та юнацтва

Дитяча письменниця

Найважливішою частиною діяльності Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва для мене особисто є щорічні наукові конференції, присвячені дитячій літературі.
читати далі

Богдана Салюк

Кандидат філологічних наук

Доцент кафедри іноземних мов і методики викладання Інституту філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету

Думаю, Центр дійсно викликав резонанс в українській науці, оскільки до 2009 року фактично не існувало платформи, на якій би літературознавці обмінювалися досвідом, створювали нові проекти у царині дитліту.
читати далі

Олена Рудько

Викладач кафедри методики навчання іноземних мов та прикладної лінгвістики

Здобувач кафедри історії української літератури та шевченкознавства Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва об’єднує навколо себе видавців, письменників, дослідників, учителів, привертає увагу засобів масової інформації до літератури, і,
читати далі

Сашко Дерманський

Дитячий письменник,
автор книг для дітей:

«Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська»,
«Король буків, або таємниця Смарагдової книги»,
трилогія "Чудове чудовисько" та ін

Робота Центру важлива та вкрай необхідна. Окрім дослідження літератури для дітей і підлітків, Центр також сприяє налагодженню діалогу між автором і
читати далі

Людмила Грицик

Доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії літератури, компаративістики і літературної творчості Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Перекладач романів Л. Мрелашвілі, Н. Цулеїскірі, Г. Панджикідзе, грузинських народних казок, поезії З. Болквадзе, Н. Абесадзе, білоруської прози (А. Васілевич, В. Далідович).

Нагороджена Орденом Честі (Грузія), Медаллю І. Джавахішвілі (Грузія), лауреат премії НАН України ім. А. Кримського. Заслужений працівник освіти. Почесний доктор Тбіліського державного університету ім. І. Джавахішвілі.

Мій зв’язок із Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва давній. Особливо вітаю ним відновлену роботу над збірником «Література. Діти. Час», у якому, свого часу, друкувалась і я.
читати далі

Сергій Гаврилов

Режисер проектів «Казка з татом», «Корисні Підказки»

Такі організації, як Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва, звичайно, необхідні. У якому вигляді вони мають існувати?
читати далі

Голова Ради Молодіжного Центру «Гілель» (Львів)

Наше знайомство із Центром дослідження дитячої та юнацької літератури розпочалось ще у 2011 році. Тоді вже перша зустріч переросла у спільні проекти, а згодом у міцну дружбу.
читати далі