Дослідники літератури

Мацко Ірина

Голова Тернопільської філії Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва
Письменниця, автор дитячих творів, громадський діяч
Керівник креативної студії «ІРИска»

Ірина Мацко:
"Хто володіє знанням - той володіє світом. А де як не у книгах можна відшукати і почерпнути ці знання? У наше століття інформаційного буму це вираз, як ніколи, актуальний. І звичайно ж, батьки хочуть, щоб їх діти навчилися не тільки читати, але й розмірковувати, фантазувати, співпереживати. А всьому цьому сприяє любов до книг. Але як прищепити дитині інтерес до читання?."

Суспільна діяльність:

Голова Тернопільської філії Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва Член головного журі 4-го та 5-го телефестивалю «Відкрий Україну!» м. Київ

У 2011 році провела і організувала перший у Тернополі дитячий літературний фестиваль «Дивокрай», який проводився Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва разом з Львовом та Івано-Франківськом.

Директор всеукраїнського літературного фестивалю «Дивокрай»у Тернополі в 2012 році у рамках міжнародного симпозіуму «Література. Діти.Час» від ЦДЛДЮ.

Координатор у м. Тернополі всеукраїнських проектів «Додай читання!» та "Тату, почитай!", «Книжковий марафон 42» від Євгенії Пірог.

З 2014 року член ВТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка..

Творчий доробок:

Перший власний доробок створений у 2004 році - фотоальбом-казка для новонароджених „Казка твого народження”, який побачив світ у видавництві „Навчальна книга Богдан” у березні 2007 року.

У 2012 році у«Видавництві Старого Лева» видано альбом родинного дерева «Книга мого роду», альбом для дітей «Рости, моє деревце, з міцного коріння». Альбом «Книга мого роду» став бестселлером літа 2012 року і за рік часу було додруковано 7 накладів. Загальним накладом 40 000 прим.

У 2015 році вийшла друком серія книг для дітей «Читаємо з дитиною»: «Тік-Так», «Голочка та Подушечка», «Медовий Сухарик». В цьому ж році надруковано перші книжечки у серії «Книжка-листівка»: «Загублена писанка», «Мамине серденько» та «Різдво біля ялиночки» (всі у видавництві «Підручники і посібники»).

Перша книга новел для дорослих «Шпинат для мізків» вийшла друком у 2015 році.

Досягнення:

Фіналіст першого конкурсу малої прози „Сила малого”. Твір увійшов у 100 кращих творів та книгу „Сила малого”, що була видана за результатами конкурсу.

Призер конкурсу творів для дітей "Мистецької Сторінки" та часопису "Захід-Схід" (казка „Пригоди дубового листочка”).

Призер конкурсу «Рукомесло 2009» у розділі дитячої прози за твір «Медовий сухарик» (2місце).

Призер конкурсу «Великоднє сяйво» у 2012 році від журналу «Крилаті» за казку «Загублена писанка». Твори звучали на першому каналі Національного радіо в передачі «Вечірня колисанка».

Вистава «Козацький скарб» написана у співавторстві з Богданом Мельничуком була поставлена в лютому 2011 року дитячим театром «Дивосвіт» СШ №22 м. Тернополя.

Автор книги-велетня "Казки із Дивокраю", нагородженої сертифікатом від Національного реєстру рекордів України у номінації "Найбільша рукотворна книга України" (2012 рік).

Переможець конкурсу ім. Леся Мартовича у 2014 році за твір «Вогняна квітка».

Призер конкурсу патріотичної прози «Мрії збуваються!» у 2015 році за твір «Золотий тризубець» (1 місце).