У ТВОРЧІМ СПЛЕТЕВІ ЗОБРАЖЕННЯ І СЛОВА

У Краматорську що на Донеччині тривають Міжрегіональні літературно-мистецькі фестини «Читаки. Писаки. Малюваки» (Координатор  –  Володимир Півень, член Ради Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва), метою яких є привернути увагу громадськості, державних і недержавних інституцій до актуальної проблеми всебічного розвитку дітей і підлітків, котрим жити в майбутній цивілізованій Україні.

Стартували фестини 1 лютого. Численні схвальні відгуки освітян і діячів культури Краматорська дають підстави визнати успішність об’єднаних зусиль заступника Президента ЦДЛДЮ, поета, перекладача, директора видавництва «Джезва» Наталі Трохим (Львів) та двох членів Ради цього ГО – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри української мови та методик викладання ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. акад. С. Дем’янчука» Лілії Овдійчук (Рівне) та Голови Донбаського крайового мистецького об’єднання «ART-Степ» Володимира Півня (Краматорськ). Вродовж трьох днів члена ради Центру удалось скоординувати урочисте відкриття виставки портрета творчих дітей (В.Півень) та робіт учнів Школи мистецтв та Художньої шкіл Краматорська із триденною лекційно-інформаційною акцією, здійснити докладний огляд сучасної української прози для дітей, проведести майстер-клас із інтерактивного читання, презентацію перевиданого біографічного роману  Єжи Єнджеєвича про Тараса Шевченка «Українські ночі, або Родовід генія» (Л.Овдійчук) та представити блискучі перекладні збірки поезій Марини Курсанової «Превращение. Перетворення» та Амірана Свімонішвілі «Стрибок оленя» (Н.Трохим).

Окрім того, Лілія Овдійчук та Наталя Трохим взяли участь у міських методичних конференціях для вчителів української мови та вітчизняної й зарубіжної літератур Краматорська і Дружківки і презентували «Інтерактивне читання: емоції, інтелект, креативність», – один із методів залучення дітей до читання від Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва.

Зацікавленість, схвальні відгуки й щира вдячність учасників численних  зустрічей – переконливе свідчення ефективності цього проекту. Десятки бібліотекарів, сотні вчителів, методистів, шанувальників образотворчості (у вузькому й широкому сенсах) окрім збагачення новою необхідною інформацією, отримали потужний стимул у своїй професійній діяльності.

Тож, за всіма ознаками, проекту «Читаки. Писаки. Малюваки» на Донеччині (звісно, за умов належної фінансової підтримки) відкриваються неабиякі перспективи з відчутним ефектом виховання нової генерації українців, якою, поза сумнівом, стануть нинішні діти й підлітки.